Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Zamów panele drewniane na http://tinyurl.com/hm2ehfw.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka chwil, a wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać także o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby, aż ulotni się z nich zbędna woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pokoju. Zanim je zamontujesz, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem później trudniej będzie je reklamować. Pamiętaj o temperaturze podłogi – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków cieplnych w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy zamontujesz również listwy podłogowe.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]