Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz aparat do terapii ultradźwiękowej.

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, redukowania napięcia mięśniowego oraz usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie przy użyciu właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie wieku, opiera się na dwóch rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, wiązadeł, ścięgien oraz blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją najlepszą dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]