Skleroterapia – na czym polega zabieg i przeciwwskazania

Skleroterapia – na czym polega zabieg i przeciwwskazania

Solidna porcja informacji o skleroterapii w Kielcach. Przeczytaj koniecznie!

Żylaki to stosunkowo pospolita przypadłość, którą z biegiem lat odkrywa u siebie ogromny procent osób dorosłych. Powoli społeczeństwo zaczyna uprzytamniać sobie, iż leczenie żylaków nie jest już traktowane wyłącznie jako zabieg z obszaru estetyki. Pojawiające się na skórze pajączki naczyniowe i żyłki są wszak również przejawem dolegliwości zdrowotnych dotyczących żył, np. nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Z tej przyczyny do centrów medycyny estetycznej raz za razem przychodzą pacjenci szukający sposobów na ich wyeliminowanie. A takim sposobem jest m.in. skleroterapia.

Czy skleroterapia jest zabiegiem bolesnym?

Skleroterapia, którą na co dzień nazywa się również ostrzykiwaniem żylaków, to aktualnie już standardowe leczenie żylaków, pajączków naczyniowych i żył siateczkowatych. Zabieg ten polega na dożylnym podaniu preparatu chemicznego (pod postacią pianki bądź cieczy), który wywołuje zamknięcie światła żylaka. Ostrzykiwanie żylaków, przez wzgląd na wykorzystanie w tym celu bardzo cieniutkich igieł, właściwie nie wymaga podania znieczulenia. Liczba wkłuć dokonywanych w trakcie zabiegu jest uwarunkowana grubością żyły oraz rozmiarem leczonego obszaru. Skleroterapię stosuje się jako odrębną metodę leczenia żylaków, ale może ona też stanowić dopełnienie terapii prowadzonej chirurgicznie, ale także stosuje się ją jako autonomiczną metodę leczenia żylaków. Warto podkreślić, iż skleroterapia nie daje natychmiastowych rezultatów, dlatego z reguły wykonuje się ją w seriach trzech bądź więcej zabiegów, a ich ilość wyznacza lekarz w oparciu o analizę stanu zdrowia danego pacjenta.

Skleroterapia – przeciwwskazania do jej wykonania

Jak w każdej procedurze medycznej, także w przypadku skleroterapii wymienia się kilka przeciwwskazań do jej zrealizowania. Nie mogą poddać się jej osoby cierpiące na miażdżycę tętnic kończyn dolnych, zakrzepicę żył powierzchownych oraz choroby serca. Lekarz nie dopuści także do zabiegu obliteracji żylaków kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, a także pacjentów ze potwierdzoną podatnością na alergię, w tym przede wszystkim na stosowany w czasie zabiegu sklerosant.

Nasze dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]