Mikropigmentacja medyczna – sposób na ukrycie problemów z włosami

mikropigmentacja włosów, mikropigmentacja wrocław

Na pewno szukając usług gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W powszechnym przekonaniu mikropigmentacja to tylko mniej używane określenie na modny wśród kobiet makijaż permanentny. Jednak możliwość wykonania trwałego makijażu to zaledwie jeden ze sposobów użycia tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się również w medycynie.

Mikropigmentacja – ukrywanie łysiny oraz blizn

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się z reguły kobiety pragnące zaoszczędzić czas przeznaczany codzienne na wykonywanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak chcą się każdego dnia prezentować. Istnieje jednakże także mikropigmentacja medyczna, która mimo iż wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, wywiera głębokie oddziaływanie na psychikę osoby, która się jej podejmuje. Od kilku lat bardzo popularne stało się zastosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze względu na brak środków finansowych nie może zdecydować się znaczna grupa ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga też zwiększyć poziom akceptacji własnego wyglądu – pozwala na niechirurgiczne tuszowanie blizn oraz bielactwa, a nawet optyczną rekonstrukcję brodawki sutka.

Mikropigmentacja głowy – czy ten zabieg trzeba ponawiać?

Z pozoru mikropigmentacja wygląda jak szablonowy proces wykonania tatuażu. Linergistka albo linergista, gdyż tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację, specjalistycznym aparatem dokonuje nakłucia naskórka i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy efekt nie jest stały i utrzymuje się około roku. Skąd ta różnica? W tradycyjnym tatuażu pigment umieszczany jest w głębokich warstwach skóry, natomiast w trakcie zabiegu mikropigmentacji wprowadza się go bardzo płytko. To dlatego wraz ze złuszczaniem się naskórka z czasem barwnik stopniowo zanika. W związku z tym jeżeli zamierzeniem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe ukrywanie przerzedzonych włosów albo łysiny, musi ona wiedzieć, iż konieczne będzie cykliczne powtarzanie zabiegu w minimum rocznych interwałach.

Nasze dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]