Leczenie schorzeń narządu ruchu – urządzenia do fali uderzeniowej

fala uderzeniowa, urządzenia do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Kiedy jest używana i dlaczego ?

Gdzie wykorzystywany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest szeroko wykorzystywana w rehabilitacji, medycynie sportowej, kosmetologii, ortopedii oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z różnorodnymi schorzeniami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, dzięki czemu terapia zapewnia wyjątkowo dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w terapii chorób związanych z narządami ruchu, takich jak kolano skoczka, bóle nadgarstka, zespół bolesnego barku czy bóle w okolicy bioder. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Aparat do fali uderzeniowej – wysoka skuteczność

Używane współcześnie aparaty stosujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 odrębne kanały oraz aplikatory, co pozwala na przeprowadzenie terapii u dwóch osób w tym samym czasie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]