Kursy pierwszej pomocy

Kursy pierwszej pomocy

W naszym kraju co roku traci życie kilka tysięcy osób wyłącznie z tego powodu, że świadkowie zdarzenia nie potrafią udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem pogotowia ratunkowego. Reakcją na tak zatrważające dane jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, które pomogą nam zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego reagowania w momencie zagrożenia zdrowia.

Kursy pierwszej pomocy – w jakiej formie?

Niektóre kursy pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, jednakże nauka jest bardziej teoretyczna. Szkolenia bezpośrednie wykorzystują specjalne fantomy do przeprowadzania wszelkiego rodzaju treningów z pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Tematy, jakie mogą pojawić się w czasie szkolenia, są zależne od uzgodnień organizatorów z odbiorcami szkoleń. Z pewnością, muszą się w nim znaleźć takie elementy, jak bezpieczeństwo własne, a także skuteczne wezwanie pomocy. W części interaktywnej powinniśmy nauczyć się, jak udrożnić drogi oddechowe, opatrywać rany oraz jakie działania powziąć, w przypadku zasłabnięć czy zatruć środkami chemicznymi.