Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Terapia małżeńska UK - poznaj specjalistę, który Ci pomoże na http://bit.ly/31ok6YP.

Każda para może przeżywać najróżniejsze kryzysy. Całe szczęście obecnie można się z nimi uporać wyjątkowo sprawnie. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach jest pomocna?

Do terapeuty przychodzą pary zmagające się z bardzo różnymi kłopotami. Terapeuta pomaga pokonać trudności powiązane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w razie nałogów, jednak tutaj często niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie problemów zdrowotnych małżonków czy ich dzieci. Jest pomocny w momencie, kiedy między małżonkami pojawiają się konflikty, których nie potrafią rozwiązać sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże też przezwyciężyć problemy oraz usprawnić partnerstwo. Poprawia się zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku czemu ich związek ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie tylko branie, ale także oferowanie czegoś od siebie. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn leżących u podłoża partnerskich problemów. Pary, które ukończyły terapię małżeńską posiadają wiedzę niezbędną do tego, aby skutecznie radzić sobie z kłopotami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że obecnie bez problemu można wyszukać polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Porozumiewanie się w języku polskim usprawnia terapię i podnosi komfort pary, która zdecydowała się na usługi specjalisty. Również na emigracji warto zawalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z przeróżnymi kłopotami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a na skutek niej związek może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasze dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339