Działanie aparatów do magnetoterapii

Działanie aparatów do magnetoterapii

Dalsze informacje o aparatach do magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się wielorakie działanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia poprawia także krążenie, likwiduje obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i znacznie usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy również modele mobilne, doskonale sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]