Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Więcej na temat korekcji laserowej na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, wygoda w codziennych sytuacjach oraz praca w rozmaitych zawodach – to zaledwie niektóre z powodów, które popychają wiele osób do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach ciągle wzrasta, na co wpływ ma z pewnością niezmiernie niskie ryzyko ewentualnych komplikacji oraz doskonalsza technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do dużo poważniejszych problemów, gdyż są czwarty (tuż po zaćmie, zwyrodnieniu plamki oraz jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Korekcja laserowa wzroku – skuteczność oraz niskie niebezpieczeństwo powikłań

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się wspaniałe rezultaty. Unosząc jej środek i redukując jej obwód, można z kolei usunąć dalekowzroczność. W tej chwili najpopularniejszym rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie pulsy światła podczerwonego. Pozwala to na dokonanie dokładnego kształtowania, a równocześnie zmniejsza ryzyko naruszenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia niemało czynników. Kluczowe to z całą pewnością niska inwazyjność, skuteczność, precyzja, jak również małe ryzyko komplikacji. Warto napomknąć również o tym, że zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – są także przeciwwskazania

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba wiedzieć o tym, iż w poniektórych przypadkach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie karmienie piersią i ciążę, nieukończony 21 roku życia, choroby oczu takie jak zaćma, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]