Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest zazwyczaj źródłem niemałych problemów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze umieją prawidłowo pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż myśli wielu czytelników – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom współpracy okaże się zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na usługi biura rachunkowego warto postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, otrzymamy gwarancję, że możliwe kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu oraz funduszy – nie trzeba troszczyć się o finansami samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy też wspomnieć o komforcie, jaki dają takie usługi. Obecnie nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem dużo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

O jakich sprawach nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się jedynie cennikiem usług – dziwnie niskie ceny obsługi w wielu przypadkach oznaczają jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści uzyskali odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]