Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

usuwanie wirusów z wordpressa, odwirusowywanie wp

WordPress okazał się w ostatnich latach tak modnym CMS-em, iż liczbę stron i sklepówinternetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się w tej chwili na miliony. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, niezbędne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek?

Nie dajesz rady zalogować się na stronę? Grafiki zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Na witrynie znalazłeś przekierowania do obcych Ci adresów? A może witryna internetowa wysyła spam? To tylko kilka z możliwych objawów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich sytuacjach nieodzowne jest bezzwłoczne działanie, żeby usunąć źródło infekcji, a następnie przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców powinno się powierzyć profesjonalistom od tego typu działań, bowiem usuwanie malware z WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie malware WordPress – pełny przegląd plików oraz baz danych strony

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych prowadzą szczegółowy przegląd baz danych i plików strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, jak również kod zainstalowanych na stronie wtyczek i szablonów. W czasie naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające ryzyko kolejnych infekcji. Jeśli długotrwałe zainfekowanie spowodowało dodanie strony do listy wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują także wymagane działania w celu wykreślenia jej z takich “czarnych list”. Cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest szczególnie ważne, gdyż naprawa wszystkich skutków cyberataku nie jest gwarancją, iż podobny kazus nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]