Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Więcej informacji o utylizacji mebli Kraków - zajrzyj tutaj.

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od dawna już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych przyczyn nie chcemy wyrzucić. Żeby nie zagracały miejsca w domu, zwykle przestawiamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej bądź do piwnicy. Kłopot jednakże w tym, iż po wielu latach także te pomieszczenia stają się tak zagracone, że zwykłe korzystanie z nich okazuje się męczarnią. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, aby uwolnić się od zebranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy też, kiedy nabywamy zaniedbany dom lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z poddasza, domu oraz piwnicy.

Wywóz mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, fragmenty stolarki okiennej, zużyte panele ścienne lub podłogowe czy popsute meble nie mogą trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli potrzebujemy się ich pozbyć, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem samochodu lub przyczepą. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się na ogół raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na przechowanie odpadów znacznych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć świadczą również profesjonalną asystę przy sprzątaniu strychu, komórki względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeśli zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo przedsiębiorstwa trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą zostać porzucone na składowisku lub być spopielone. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu ich podług surowca, z jakiego są wytworzone, mogą zostać znów przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wykonuje, polega zwykle na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które potem służą do produkcji kolejnych biurek, krzeseł oraz półek.

Nasze dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]