Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

Szukasz aktualnej oferty przyjęć komunijnych? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na palacradziwillow.pl.

Impreza komunijna jest dla dziecka identycznie ważnym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, bo to zazwyczaj pierwsza naprawdę poważna zabawa rodzinna, na której dziecko wie, iż wszystko skoncentrowane jest jedynie na nim. Stąd też rodzice robią wszystko, aby ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Wynająć salę na komunię czy zaplanować przyjęcie w domu?

Jeszcze przed etapem wysyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni wiedzieć czy podejmą krewnych w swoim domu czy nieodzowne będzie wynajęcie lokalu. Przyjęcie gości w domu jest zazwyczaj opcją wówczas, jeżeli urządzamy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkość. Przyjęcia komunijne przeistoczyły się w ostatnich latach w duże eventy rodzinne, na które zjeżdża się niekiedy do kilkudziesięciu gości, dlatego też zazwyczaj organizowane są w salach weselnych albo restauracjach. Jeśli planujemy zabukować najładniejszy lokal, powinno się rozpocząć poszukiwania sali, natychmiast jak będzie ustalona data komunii. W okresie komunijnym poważną trudnością może okazać się także znalezienie wolnego dostawcy cateringu, w związku z tym opłaca się wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje na stałe ze sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu menu na komunie. Kluczowe jest także to, żeby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, aby transport wszystkich gości z kościoła był wygodny i szybki.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak późniejszy obiad dla zaproszonych. Obyczajem stały się też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię musi więc wyróżniać się malowniczymi, zadbanymi pomieszczeniami. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich wielu, warto wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne kupią podarunki dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w źle odbierane, jeśli zaznaczymy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, przykładowo wartościową biżuterię bądź zabawki-pistolety.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]