Kiedy wykonać badania psychologiczne kierowców?

Kiedy wykonać badania psychologiczne kierowców?

Na http://tinyurl.com/n897kcg sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie badania psychologiczne kierowców Bielsko.

Na bezpieczeństwo na drogach w szczególnym stopniu wpływają umiejętności obsługujących jeżdżące po nich samochody. Szczególnie istotne okazuje się to w przypadku kierowców profesjonalnych – na przykład taksówkarzy czy kierowców TIR-ów i busów. W ich sytuacji istotne są zarówno umiejętności, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego powodu przedstawiciele takich zawodów w myśl prawa muszą we właściwym terminie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc powiedzieć na ich temat kilka słów. Jak często muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich przygotować?

Czego oczekiwać na badaniach psychologicznych kierowców?

Badania kierowców powinny być wykonywane co 5 lat. Ta zasada nie dotyczy z kolei specjalistów, którzy skończyli 50 lat – powinni wszak przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w wyspecjalizowanej przychodni, który najpierw wykonuje badania charakterologiczne. Przybierają one formę konwersacji z badanym, podczas której odpowiada on na pytania na temat zachowań w skrajnych sytuacjach. Kolejna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast następnie wykonywane są badania na odpowiednich maszynach, w czasie których sprawdzana jest podzielność uwagi, zdolność szybkiej reakcji, postrzeganie prędkości czy widzenie w ciemności.

Badania psychotechniczne kierowców – o czym pamiętać?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa rozmowę z psychologiem, który w jej czasie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co ważne, musimy pamiętać, iż nie dla każdego ich efekty będą pomyślne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców można jednak trochę podnieść. W jaki sposób? W internecie znajdziemy różne opisy działania urządzeń, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by wcześniej przekonać się, jak one funkcjonują.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]