Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Druk 3D - więcej o ofercie na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana głównie do pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD oraz przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda osoba lub firma, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego w technologii DMLS, FDM, SLA, SLS, oraz PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy także strefę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D małych elementów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do firm bądź osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich ścianek, detali, wyrazistych konturów oraz gładkiej powierzchni.

Druk 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne zalety tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość konturów.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najpopularniejsza metoda druku 3D – za jej sukcesem stoi atrakcyjna relacja kosztów do jakości, jak również opcja zastosowania filamentów w szerokiej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]