Bezstresowa organizacja chrztu – impreza w domu czy w wynajętym lokalu?

Bezstresowa organizacja chrztu – impreza w domu czy w wynajętym lokalu?

Szukasz więcej informacji o chrzcinach w Krakowie? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj tu.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą istotną rodzinną okolicznością związaną z ich nowo narodzonym dzieckiem, zatem troszczą się o to, żeby wszystko w ten dzień było idealne. Planowanie chrzcin bywa jednak wyzwaniem, szczególnie jeżeli na chrzcie ma pojawić się spora liczba bliskich i przyjaciół. Poniżej otrzymasz parę wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Nie ma się co śpieszyć – urządzaj chrzciny bez pośpiechu

Niegdyś chrzciny miały miejsce natychmiast po urodzeniu pociechy, często wręcz w tym samym dniu, ze względu na dużą śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzest przekształcił się w doniosły dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, w związku z tym jest planowany na ogół do roku po jego urodzinach. Pozwala to na wnikliwe przemyślenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość. Ustalając z parafią dzień chrztu zalecamy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku i noclegu, o ile będą przybywać do nas z przeróżnych krańców Polski. W wysłanych zaproszeniach polecamy zawrzeć prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest potrzebne do ustalenia ile osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie krępujmy się też powiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście na ogół skupiają się na zabawkach, tymczasem rodzicom przydadzą się bardziej użyteczne podarki, jak choćby kocyki dla dziecka, fotelik do auta albo zestaw ubrań.

Lokal na chrzest lub przyjęcie w mieszkaniu – na co się zdecydować?

Jeszcze dekadę temu chrzciny planowano najczęściej w mieszkaniu rodziny dziecka, w następstwie tego nie każdy uczestnik ceremonii w kościele mógł być gościem uroczystej biesiady. Dzisiaj standardem jest już wspólny obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców. Analizując oferty lokali, gdzie można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko użyczą udekorowane wnętrza, ale także współpracują z firmą cateringową, która przyszykuje menu pasujące do charakteru wydarzenia i która zagwarantuje profesjonalną obsługę zaproszonych. Jeżeli ceremonia odbędzie się latem, warto wybrać salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina zrobi pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast dąsać się przy stole mogą harcować pośród zieleni. Istotny jest także taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca obiadu był wygodny, tak samo jak powrót gości do domu lub wynajętego hotelu.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]