Aktualizacja WordPress – dlaczego jest ważna dla bezpieczeństwa strony

aktualizacja wordpress, opieka techniczna wordpress

WordPress, który został stworzony przede wszystkim jako platforma blogowa, szybko stał się jednym z najczęściej wykorzystywanych CMS-ów. Dzięki temu, iż jest szybki oraz bez problemów można opanować podstawy jego obsługi, korzysta się z niego w tej chwili do projektowania skomplikowanych stron firmowych i sklepów e-commerce. Aczkolwiek ten system zarządzania treścią może być źródłem nieprzyjemnych niespodzianek, w związku z tym istotną i pomocną usługą staje się opieka techniczna nad stroną www.

Dlaczego trzeba polecić aktualizację WordPressa ekspertowi?

Utrzymanie strony na najnowszej edycji CMS-a jest bezspornie nadrzędnym warunkiem jej bezpieczeństwa. Częstokroć jednakże przedsiębiorstwa po uruchomieniu strony zaniedbują okresowe wdrażanie kolejnych wersji CMS-a bądź aktualizacji użytkowanych wtyczek, przez co wystawiają stronę na zainfekowanie przez wirusymalware lub ataki cyberprzestępców. W dodatku, mimo że WordPress jest dość nieskomplikowanym systemem zarządzania treścią, jego aktualizacja może wiązać się z niezamierzonymi problemami z właściwym funkcjonowaniem sklepu lub strony. Stąd też wymagane jest, by czynność tę wykonała zawsze osoba wtajemniczona w niuanse WordPressa, a jeżeli nie mamy w przedsiębiorstwie wydziału informatycznego, powinno się zlecić utrzymanie WordPressa niezależnemu rzeczoznawcy.

Aktualizacja WordPressa – usługa dla przedsiębiorstw oraz freelancerów

Usługa aktualizacji WordPressa to oferta adresowana przede wszystkim do odbiorców biznesowych, zarówno niewielkich jak i większych przedsiębiorstw, którzy troszczą się o poprawne i trwałe działanie ich strony, a także ochronę jej baz danych i zasobów. Usługa ta pomocna jest też freelancerom oraz blogerom mającym prywatne strony. W podstawowym pakiecie usługi znajduje się przeprowadzenie aktualizacji CMS-a, wsparcie w przygotowaniu kopii zapasowych i usuwanie skutków ataków hakerskich. W ofercie bardziej rozbudowanych pakietów dostępne są też różnego rodzaju monitoringi (między innymi zmian zawartości, zmian wtyczek oraz logowań użytkowników).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]