Kantor walutowy online – jak to działa?

internetowy kantor, wymiana walut online

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w banku – te pierwsze do tej pory funkcjonują hipermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać obcą walutę bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jak funkcjonuje kantor internetowy?

Działanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak tradycyjnego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Zaletą kantorów online jest przede wszystkim to, iż transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zwykle z poprzedniego dnia. Kolejnym i niezwykle ważnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez banki oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory online oferują także kilka specjalnych usług stosowanych przez konsumentów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez klienta dniu bądź takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, gdy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz komfort w dyspozycji pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich doceniających wygodę, a także dużą autonomię w rozporządzaniu środkami finansowymi. Korzystają z nich również osoby studiujące bądź zatrudnione poza granicami Polski i osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie. Lecz nim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.

Nasze dane adresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]