Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Po więcej szczegółów o tym, czym jest mass collect kliknij tutaj.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności od klientów. Przybliżamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie użyteczne?

Funkcja mass collect jest właściwie niesłychanie prosta. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który jest tym samym jego ID. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna ilość klientów, czyli przykładowo w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych oraz wszelkich branżach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w sieciach siłowni). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą wykonali oni przelew (przelew pocztowy, standardowy przelew albo przelew z karty). Korzystanie z mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a zarazem eliminacją prawdopodobnych błędów nieraz przydarzających w trakcie tej czynności.

Mass collect również dla firm obsługujących mniej niż 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest aktualnie proponowana w większości banków (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i Bank Pekao) warto zastanowić się nad jej wdrożeniem w firmie, także takiej, która co miesiąc obsługuje około 100 faktur. Zastosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc monitorowanie na bieżąco spływu należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co z czasem skutkuje wzrostem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]