Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Znajdź sklejki szalunkowe.

Deski szalunkowe to kluczowy element instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek zazwyczaj stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić budynki ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam niezbędna, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach z reguły używane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny dziś używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Firmy budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]