Projekty domów góralskich i drewnianych

Projekty domów góralskich i drewnianych

Dowiedz się więcej o domkach góralskich na http://domygoralskie.com/realizacje.html.

Drewniana architektura przez lata była zastępowana przez budynki betonowe. Dziś jednak zauważyć możemy fakt, że ich popularność stopniowo rośnie. Rzecz jasna nie jest tak bez powodu – domy drewniane wykazują bowiem wiele plusów. Najważniejszym jest z pewnością styl – dopasowują się tak do miejskiej, jak i rustykalnej zabudowy. Ważne okazuje się też to, że domy drewniane są przyjazne dla przyrody, bowiem są wznoszone tylko z naturalnych surowców. Drewno potrafi również absorbować promieniowanie pochodzące od telewizorów i filtrować powietrze, a to sprawia, że ich mieszkańcy lepiej się wysypiają i chronią swoje płuca.

Najpopularniejsze projekty domów góralskich

Najczęściej spotykanym typem domów drewnianych są rzecz jasna budynki przypominające góralską zabudowę. Często budowane są z bali, a sposób ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Nierzadko też widuje się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite style – między innymi elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zlecić także, kiedy chcemy wznieść je poza Tatrami.

Jakiemu architektowi powierzyć projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na wygodę mieszkania w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według którego został wybudowany. Z tego względu decydując się na takie rozwiązanie, dobrze sprawdzić wcześniejsze projekty architekta i przeczytać, co myślą o nim poprzedni kontrahenci. Istotne jest, by w jego teczce było sporo projektów domów góralskich – przez to zyskamy pewność, iż nasze zlecenie zostanie dobrze zrealizowane i spełni nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach warto również sprawdzić się, czy architekt współpracuje z ekipą, która wzniesie dom – w ten sposób inwestycja skończy się prędzej.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]