Podpory stropowe – charakterystyka i główni producenci

podpory stropowe, podpory szalunkowe

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można pokryć strop betonem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także moduły produkowane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, znakomitą jakością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]