Do czego używa się sklejek szalunkowych?

Do czego używa się sklejek szalunkowych?

Jeśli szukasz sklejki szalunkowej, koniecznie sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jakkolwiek zwykle wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić budynki z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki mają również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – przede wszystkim źle radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny dziś wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Spółki budowlane mają zwykle swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma służy także wynajmem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]