Budowa domów z bali – technologia, którą doceniliśmy ponownie

Budowa domów z bali – technologia, którą doceniliśmy ponownie

Na http://domygoralskie.com/technologie.html dowiesz się, kto oferuje budowę domów z bali.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika budowania domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Rosnąca cały czas popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii wyglądają wyjątkowo pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują niemałe straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długi czas. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że również pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy z bali na ogół zobaczyć można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie chętnie budowane również w innych rejonach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Wybierając dom w technologii zrębowej, powinno się pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]