Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Wycieczka w Alpy Austriackie - sprawdź pełną ofertę.

Entuzjaści gór, którzy znają już dogłębnie wszelkie marszruty w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Sudetach, nierzadko zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Zjawiskowe Alpy – marzenie alpinistów z całego globu

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim w Europie, który obejmuje swoim obszarem kilka europejskich państw, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, nazwany także Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe wierzchołki, o których zdobyciu marzą alpiniści ze wszystkich stron świata, to przykładowo Liskamm – 4527 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. i Nordend – 4609 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Eiger lub Tre Cime di Lavaredo. Alpy dzieli się na wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Do kogo adresowane są oferty wypraw w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy oferują lokalni organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest dużo atrakcyjnych propozycji adresowanych do pasjonatów gór o rozmaitym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już zręczność w jeździe na nartach i mogą pochwalić się optymalną wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Tym, kładą nacisk przede wszystkim na aspekcie szkoleniowym, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest nauka fundamentów bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Niekwestionowanym atutem takich wycieczek jest to, że odbywają się w niewielkich, zwykle kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę instruktorów.

Z najlepszymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju doznaniem, przynoszącym dumę z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także rozpalającym apetyt na więcej.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]