Górskie wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

aktywne wakacje dla singli

Są dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na błogiej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień urlopu starają się zrobić coś nowego, czego dotąd nie doznali. Specjalnie dla tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują nieszablonowe oferty wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto się na nie zapisać?

Aktywne wycieczki to pieczołowicie zaplanowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które chciałyby zobaczyć rozmaite rejony świata i Polski od zupełnie innej strony. Program takich podróży jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których zwykły turysta nie przeżyje z pozycji komfortowego leżaka na patio wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących interesujących wrażeń to również pierwszorzędna sposobność, żeby zdobyć kolejne umiejętności, ponieważ nieraz łączy się ze instruktażami koniecznymi do opanowania reguł przetrwania w danym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się posługiwania się czekanem oraz rakami czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci opanowują strategie survivalu, jak również tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, czyli np. w razie lawiny. Należy również podkreślić, że taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych zadań wymagających zaufania i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Gdzie organizowane są wyprawy dla aktywnych?

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to głównie wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska Etnę, miejscowe parki narodowe i przespacerują się uliczkami przepięknych miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez problemu dadzą sobie rade też podczas wycieczki do Nepalu lub na Wyspy Komodo.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]