Co warto wiedzieć o skiturach?

Co warto wiedzieć o skiturach?

Pełna oferta skitur.

Większość osób wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam najczęściej wyłącznie po to, by spędzić czas na szaleństwie na nartach bądź na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz w życiu uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – wycieczka po górach na nartach

Turystyka narciarska przeżywa od kilkunastu lat swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już banalnego odpoczynku w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na podziwianie ich piękna podczas stosunkowo trudnych, lecz dających mnóstwo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla obytych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się z dala od przygotowanych dla turystów stoków, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich nart i butów.

Gdzie jeżdżą miłośnicy skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są bez wątpienia bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bez trudności dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do wypadów odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam wspaniałe warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie są pewne, która trasa będzie właściwa do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, otrzymają w tym obszarze pomoc od instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]