Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Atrakcje w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o najciekawszych zabytkach oraz bieżących imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Portal dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

By przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o nieznanych i znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której błyskawicznie wyszukają zabytki i galerie, motele, hotele i kempingi, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Dodatkowo dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. piękno parków narodowych i krajobrazowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz trasy rowerowe.

Witryna o atrakcjach turystycznych w Małopolsce dba też o obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe południowe miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale również w między innymi w języku włoskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów zlokalizowanych w regionie Małopolski. Nadzwyczaj pomocna dla cudzoziemców może być też podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu w Polsce.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego