Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna dowiesz się więcej o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem czasem z trudem można odnaleźć się w zalewie informacji o godnych zobaczenia atrakcjach i zbliżających się eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce – odwiedź portal opracowany specjalnie dla turystów

By przedstawić przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o bardziej i mniej znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o wystawach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapę, na której prędko znajdą Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, a także kempingi, hotele i pensjonaty położone w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. trasy rowerowe, czar lokalnego folkloru oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Witryna o zabytkach w Małopolsce nie zaniedbuje obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych ciekawych miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku słowackim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Niezwykle przydatna dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, w której poznają popularne słowa i zwroty, które pozwolą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie podróży po Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego