Sprawdź, gdzie zamówić fartuch polipropylenowy, wejdź na globalhygiene.pl.
W licznych sektorach przemysłu otoczenie pracy pełne jest rozmaitych czynników, które mogą narażać pracowników na uszczerbek na zdrowiu. Niekiedy samo dostarczenie im rękawiczek i czepków ochronnych to za mało – konieczne jest zasłonięcie większej powierzchni, a nawet całego ciała. Ten stopień ochrony mogą zapewnić tylko kombinezony oraz fartuchy ochronne.
W których branżach korzysta się z fartuchów oraz kombinezonów ochronnych?
Można sądzić, że tak szeroka ochrona osób rzadko bywa niezbędna, a nie jest to prawdą. Zwykły obywatel po prostu zwykle nie odwiedza miejsc, gdzie załoga musi zakładać uniformy osłaniające korpus oraz kończyny, a takie przypadki widzi tylko w telewizji. Lecz ten typ odzieży ochronnej stosowany jest każdego dnia wszędzie tam, gdzie higiena pracy musi spełniać ponadprzeciętne standardy, a więc noszą ją między innymi fryzjerzy oraz kosmetyczki, którzy głównie korzystają z lekkich jednorazowych fartuchów ochronnych czy kadra linii produkcyjnych w przemyśle żywnościowym, którzy tak chronią swoje ubranie przed zabrudzeniem, ale też zmniejszają prawdopodobieństwo transferu włókien z ich garderoby na przetwarzaną żywność. Fartuchy i kombinezony ochronne są praktycznie obligatoryjne w medycynie – szpitale, gabinety medyczne czy ambulatoria nie mogłyby bez ryzyka realizować swoich działań bez tego wyposażenia.
Polietylen, flizelina – materiał na fartuchy i kombinezony ochronne
W asortymencie producentów odzieży BHP znajdują się kombinezony oraz fartuchy nie tylko jednorazowe, ale także wielokrotnego użytku. Zwykle mają one ściągacze na rękawach i nogawkach, które zapobiegają ich zawijaniu się, co wyraźnie podnosi komfort pracy. Jednorazowe akcesoria ochronne sprawdzają się w tych sektorach, gdzie istotne jest zachowanie higieny przy jednoczesnym wyeliminowaniu kontaktu ze środkami chemicznymi, takimi jak wybielacze lub detergenty. Korzystanie z tych kombinezonów oraz fartuchów, choć można ich użyć tylko raz, przeważnie nie generuje znacznych kosztów. W dużych zakładach pracy do ich wydzielania zatrudnionym można zainstalować wygodne w użyciu dozowniki.
Z czego wykonane są fartuchy oraz kombinezony ochronne? Przede wszystkim z polipropylenu (PP), a konkretniej z włókniny polipropylenowej, nazywanej potocznie wigofilem lub flizeliną. Ten materiał dzięki swojej strukturze przypominającej tkaninę umożliwia swobodną cyrkulację powietrza oraz odprowadza pot, dlatego nie wyzwala uczucia dyskomfortu. Natomiast do wyrobów foliowych wykorzystuje się lekkie folie polietylenowe (z PE, CPE bądź LDPE), które dopuszczone do stosowania w branży spożywczej.
Nasze dane adresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz
Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail:
[email protected]