Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Szukasz środków dezynfekcyjnych? Odwiedź ten adres.

Specjalistyczne środki dezynfekujące pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są stosowane? Kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – skład i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników, które mogą mieć negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków odkażających na ogół znajdziemy poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, chlor, jak również wiele innych komponentów. Do często stosowanych preparatów należą żele, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji oraz płyny w sprayu.

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki antyseptyczne stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w kuchniach, na stołówkach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują też zastosowanie przy myciu sztućców, maszynek do mięsa, krajalnic, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dopasowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]