Worki na pojemniki euro, spożywcze i inne produkty z polietylenu

worki foliowe do skrzynek euro e2, worki na pojemniki

Folia polietylenowa to produkt, bez którego obecne życie byłoby całkiem inne. Produkuje się z niej zarówno worki stosowane w domach, jak i artykuły foliowe, z których korzysta się między innymi w sektorze spożywczym.

Worki foliowe do pojemników euro – niezastąpione w przemyśle spożywczym

Polimer etenu, inaczej polietylen, używany jest często w przemyśle. Najpopularniejsza jego postać to przypuszczalnie worki na śmieci. W ich produkcji stosuje się zarówno polietylen o dużej gęstości (oznaczany skrótem HDPE), jak i polietylen małej gęstości (LDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, ale topi się w wyższej temperaturze i wyróżnia się większą odpornością mechaniczną. Z takiej folii wytwarza się między innymi wytrzymałe worki na odpady. Z kolei LDPE jest bezzapachowy, transparentny i stosunkowo miękki, a przez to niezmiernie sprężysty. Nie jest tak wytrzymały na wysokie temperatury, lecz w tych niższych zachowuje swoją giętkość. Jest to przydatne w branży spożywczej, zwłaszcza tam, w których magazynuje i transportuje się żywność w temperaturze poniżej zera. Na potrzeby przemysłu spożywczego z LDPE wytwarza się worki foliowe na mięso E2, które dostosowane są do pojemników w wielu rozmiarach. Co istotne, worki z takim przeznaczeniem muszą mieć atesty pozwalające im na styczność z żywnością.

Pozostałe produkty foliowe z polimeru etenu

Z polimeru etenu wytwarza się także mnóstwo innych artykułów dla przeróżnych branż przemysłu. To między innymi przejrzysta folia pakunkowa (także ta termokurczliwą), rury, różnego rodzaju pojemniki, a nawet solidne żyłki czy żagle. Jest to również surowiec, z którego polski producent odzieży ochronnej, spółka Global Food Hygiene, zaprojektował jednorazowe, przezroczyste oraz antystatyczne peleryny dla branży fryzjerskiej. Peleryny produkowane są w dwóch rozmiarach i w kilku barwach, a sprzedawane są w formie wygodnej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Nasze dane adresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]