Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

Znajdź srebrne wisiorki na wisiorki.srebrne.net.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, doskonale wygląda, a także cechuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak zatem dbać o srebrną biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wykonanej ze srebra biżuterii bywają zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prac domowych koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wodą czy ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką szmatką albo wrzucić do foliowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.