Sól himalajska – zastosowanie oraz właściwości

Sól himalajska – zastosowanie oraz właściwości

Jeśli chcesz zamówić himalajską sól, koniecznie sprawdź https://ogrodysolne.pl/pl/c/Sol-himalajska/20.

Sól himalajska już od wielu lat gości na naszych stołach. Czy wiesz jednak, że ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – charakterystyka i pochodzenie

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się pięknym różowym kolorem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To naturalnie fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak i wygląd.

Jakie właściwości posiada sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnorodnych minerałów oraz pierwiastków śladowych, co sprawia, że jest w znacznym stopniu bardziej odżywcza niż standardowa sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: niektórzy twierdzą, że sól himalajska może wspomagać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Na domiar tego sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż może pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp oraz żyrandoli solnych.

Sól himalajska – rola

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze zastosowanie. Oprócz tego, używana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, jednocześnie nawilżając cerę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub świeczką tealight stanowią ładny element dekoracyjny, ale także mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz duże zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasze dane adresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]