Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Potrzebujesz pierścionków zaręczynowych Kraków? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Wcześniej jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwana przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – zwyczaj od wielu wieków

Sprezentowanie kobiecie pierścionka to niesłychanie stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają postać okręgu, który reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, że od owego palca biegnie żyła wiodąca wprost do serca, określana jako “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż to Grecy przywieźli do Europy zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Z początku sporządzano je z trzciny, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze srebra czy złota obdarowywano tylko wówczas, kiedy mężowie pragnęli zademonstrować swoje bezgraniczne zaufanie do przyszłej żony. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną i złotem, aczkolwiek materiały te tak naprawdę powszechnie stosuje się do ich tworzenia dopiero od paru wieków, natomiast duży wzrost ich popularności daje się odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Oczywiście idealna biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny z dużym diamentem, jednakże możliwości swobodnego zestawiania rozmaitych kamieni oraz metali są ogromne. Nie licząc diamentów stosuje się topaz, tanzanit bądź rubin. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, jak również drewno, niemniej jednak w dalszym ciągu na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, czerwonego i żółtego).
Ile musi kosztować pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było pogląd, że mężczyzna musi zapłacić na niego przynajmniej 2 miesięczne pensje. Koszt pierścionka zależny jest od rozmaitych elementów: surowca, ilości karatów, designu czy użytego kamienia, toteż każdy kupi śliczny, niepowtarzalny pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem miłości i zaangażowania, zatem jego koszt nie ma dużego znaczenia. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej narzeczonej.

Nasze dane adresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]