Pierścionki z ametystami

Pierścionki z ametystami

Potrzebujesz biżuterii z ametystami? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Chinach, Meksyku, Australii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich władców. w XXI wieku, znajdujemy go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale także z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.