Marzysz o kawiarni w domu? O ekspresach do kawy

Marzysz o kawiarni w domu? O ekspresach do kawy

Jednym z rewelacyjnie znanych i lubianych we wszystkich państwach świata napojów jest kawa. Spory procent dorosłych osób nie umie przetrwać bez niej poranka. Cieszymy się aromatem kawy nie tylko w pracy, ale także w domu. Warto pamiętać, iż wyłącznie odpowiedni ekspres do kawy da gwarancję, że otrzymany napój będzie pełen aromatu, rewelacyjny w smaku i wcale nie gorszy od tego, który wypić można u baristy.

Ekspresy do kawy – ciśnieniowe oraz z młynkiem

Znajdujące się obecnie w sklepach ekspresy do kawy to wielofunkcyjne urządzenia budzące zachwyt ilością dostępnych opcji. Można z ich pomocą nie tylko przyrządzić klasyczną kawę, ale również spienić mleko oraz zmielić ziarna. Obecnie najczęściej w sklepach znajdziemy charakteryzujące się nieskomplikowaną budową ekspresy przelewowe – kubek kawy w nich przygotowuje się w mgnieniu oka. Można również postawić na trochę bardziej profesjonalny sprzęt, jakim jest ekspres ciśnieniowy. Te wysokiej jakości sprawią, że kawa będzie pyszna w smaku, aromatyczna oraz niezwykle mocna. Miłośnicy wybornej kawy mogą zdecydować się nawet na ekspres z podgrzewaczem do filiżanek – wówczas ich napój nie wystygnie przez dłuższą chwilę.

Ekspresy do kawy – spieniacz do mleka to niezbędne wyposażenie

Porządne ekspresy do kawy wyposażone są w mnóstwo dodatków, z pomocą których można przyrządzić urozmaicony i jeszcze lepszy napój. Bardzo dużo miłośników kawy za podstawowe już wyposażenie uważa spieniacz do mleka. Za jego sprawą na kawie może znaleźć się pyszna kołderka ze śmietanki. Schładzarka do mleka natomiast zapewnia, że śmietanka prawidłowo się ubije. Natomiast filtry do wody to gwarancja tego, że aromat kawy nie jest przyćmiony przez wodę niskiej jakości. Na chwilę obecną miłośnicy kawy nie muszą już wybierać się do kawiarni, aby dostać pełen smaku napar. Wystarczy porządny automatyczny ekspres do kawy, by taką wyborną „małą czarną” cieszyć się w domu.