Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Lampę solną kupisz na http://tinyurl.com/y8yzyr8y.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po Polsce, a czasem kupujemy impulsywnie, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – z reguły służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne są ładne i bez większych przeszkód można je dobrać do aranżacji mieszkania, bo są dostępne w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikatowa niczym linie papilarne, ponieważ nie ma brył kamiennych o identycznej strukturze krystalizacji i kształtach. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie oszlifowaną, nie naruszoną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się robieniem takich lamp, nadają im rozmaite kształty, np. sześcianu czy też piramidy.

Lampa solna – przy niej łatwiej się zrelaksujesz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, to znaczy generowania ujemnych jonów, które równoważą te produkowane przez wszechobecna elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi jednostkom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest subtelny i uspokajający, dlatego zaleca się używanie ich osobom, którym dokucza brak snu lub stres, dlatego iż przy nich można skuteczniej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na drobiazgi i przepiękne świeczniki, a pokaźne bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w dekoracji domów oraz gastronomii.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]