Funkcje drewnianych listw podłogowych

Funkcje drewnianych listw podłogowych

Kup listwę podłogową na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy.

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają dolne partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający powód, aby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i doskonale współgra ze stylowymi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]