Elementy stroju jeździeckiego – bryczesy

Elementy stroju jeździeckiego – bryczesy

Skieruj się tu, aby kupić spodnie bryczesy.

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, sporych wyrzeczeń i dużych pokładów cierpliwości, ale też odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy? Szeroki wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu zmniejszają ryzyko otarć naskórka. Dobrze wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i obcisłe, a przy tym nie krępować ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym jeździec czuje się w pełni swobodnie.

Jak kupić najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych materiałów dających porządną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje także łydki i uda, lub kolanowy. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort termiczny podczas jazdy. Znaczenie mają także walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]