Drewniane meble i komplety ogrodowe – jakość, elegancja i wytrzymałość

ławka ogrodowa drewniana, zestaw ogrodowy

Meble, które ustawiamy w domu powinny być komfortowe, trwałe oraz ładne. Z kolei całkiem odmiennie postrzegamy meble ogrodowe. W naszych ogródkach i na działkach królują stoły oraz krzesełka z metalu i plastiku. Lecz nic tak pięknie nie pasuje do głębokiej zieleni natury jak klasyczne ogrodowe meble drewniane.

Zestaw ogrodowy – obowiązkowe wyposażenie działki i ogrodu

Jeżeli posiadamy większy ogród warto urządzić go tak, by w letnie dni dało się w komforcie odpoczywać jak również spożywać posiłki na powietrzu. Niezbędnym wyposażeniem działki lub ogrodu jest w związku z tym zestaw mebli ogrodowych – stosunkowo duży stół wraz z zestawem siedzisk w ilości wystarczającej dla wszystkich domowników oraz ich ewentualnych gości. Jeśli teren okalający dom jest na tyle obszerny, że wiedzie przez niego parę alejek czy stworzony w nim został kącik ze stawem, należy rozważyć ustawienie w tych miejscach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przycupnąć czy nawet się położyć i upajać się otaczającym nas spokojem. Lecz nawet jeśli brakuje przestrzeni na ustawienie dużego kompletu ogrodowego, warto wygospodarować miejsce na dwa-trzy ogrodowe leżaki, które w każdej chwili można rozłożyć, żeby cieszyć się słoneczną kąpielą.

Dlaczego warto wybrać drewniane meble ogrodowe?

Meble z drewna są niezmiernie mocne, a zarazem bardzo dobrze prezentują się zarówno ustawione w centrum zieleni, jak i jako meble balkonowe lub tarasowe. Drewno uwydatnia rustykalny charakter przestrzeni, lecz nie świadczy to o tym, że komplety ogrodowe z drewna muszą być nudne i schematyczne. Drewno pozwala na znaczną kastomizację. Meble można pomalować na różne kolory korespondujące z indywidualną wizją przestrzeni. Nietrudno również podkreślić ich naturalność – wystarczy po prostu użyć stosownej bejcy. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników z plastiku, ogrodowe meble drewniane przetrwają lata, aczkolwiek wymaga to od ich posiadacza sumiennej konserwacji. Jeśli meble będą cyklicznie impregnowane oraz olejowane zgodnie z zaleceniami producenta, złe warunki atmosferyczne będą mieć niewielki wpływ na ich eksploatację. I co niewątpliwie istotne dla osób miłujących naturę – meble drewniane są najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, gdy mówimy o wyposażeniu działki. Nawet jeżeli z powodu zużycia nadejdzie czas, żeby je wyrzucić, są one odpadem biodegradowalnym o niewielkim szkodliwym wpływie na środowisko.

Nasze dane adresowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]