Blacha dachowa – trwałe pokrycia z ocynkowanej stali

blacha dachowa, blachy na dach

Blachy dachowe to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Bez wątpienia spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co istotne, naprawdę trwałe.

Blachodachówki – charakterystyka oraz zalety

Blacha na dach produkowana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Właściwie dobrane powłoki lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że utrzymują one swoją estetykę nawet po wielu latach od montażu. By jednak cieszyć się tymi zaletami, blachy dachowe należy kupować w wypróbowanych punktach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje obszerne zastosowanie przy naprawach starych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy stawianiu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08