Bielizna i odzież kompresyjna i ich wpływ na jakość ćwiczeń

Bielizna i odzież kompresyjna i ich wpływ na jakość ćwiczeń

Chcesz zamówić odzież kompresyjną? Sprawdź https://sklep-hummel.pl/pl/c/ODZIEZ-I-BIELIZNA-KOMPRESYJNA/280.

O sportowej odzieży termoaktywnej słyszał właściwie każdy, jednakże nie wszyscy natknęli się na określenie „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, bo to pojęcie na ogół kojarzone z akcesoriami używanymi w rehabilitacji. W tym tekście przedstawimy ten rodzaj odzieży sportowej i opiszemy, jak wpływa ona na skuteczność treningu osoby, która ją nosi.

Odzież oraz bielizna kompresyjna – cechy

Odzież oraz bielizna kompresyjna to specjalistyczne produkty, które posiadają liczne cech pozytywnie wpływających na wygoda ćwiczeń. Po pierwsze, mięśnie oplecione taką odzieżą szybciej się regenerują, bo silnie przylega ona do skóry. Kontrolowany ucisk, jaki umożliwia ta na ogół bezszwowa odzież, poprawia dotlenienie i ukrwienie tkanek oraz szybciej usuwa kwas mlekowy z trenowanych mięśni. Wysokiej jakości odzież uciskowa w letnie dni nie dopuści do przegrzania organizmu, natomiast w jesienne miesiące skutecznie ochroni go przed wychłodzeniem. Ten atrybut ubrań kompresyjnych umożliwia wykorzystanie ich zarówno przez sportowców trenujących pod dachem siłowni, jak i tych uprawiających ćwiczenia outdoorowe. Następną niesłychanie istotną właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność ochrony mięśni przed mikrourazami, gdyż minimalizuje ona wibracje oraz wstrząsy mięśni, często powracające w trakcie treningów siłowych.

Jak używać bieliznę oraz odzież kompresyjną?

Odzież kompresyjna przeznaczona została głównie do korzystania z niej podczas dynamicznych ćwiczeń. Przykładowo spodnie o własnościach uciskowych stabilizują pracę tkanki mięśniowej kończyn dolnych, pośrednio pomagając biegaczom na osiągnięcie lepszych wyników, natomiast koszulki kompresyjne wzmacniają mięśnie pleców i brzucha. Zawodowi sportsmeni, skupieni na ćwiczeniach wszystkich mięśni chętnie stosują kombinezonów kompresyjnych, a typowi klienci siłowni z reguły korzystają z zestawu top + spodnie. Sportowe skarpetki czy getry kompresyjne można zakładać na czas ćwiczeń, jednak rekomenduje się używać ich raczej zaraz po treningu, aby szybciej zregenerować mięśnie. Kluczowe jest również, aby poprawnie dobrać rozmiar bielizny lub odzieży kompresyjnej, tak by nie była przyczyną zbyt silnego ucisku, który mógłby mieć niekorzystny wpływ na przepływ krwi. Odzież kompresyjną męską oraz damską bez problemu zakupimy w sklepach sportowych.

Nasze dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]