Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Więcej o aparacie do drenażu limfatycznego w domu na https://carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także punktu masażu.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – presoterapia bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród aparat naciska na kończynę, stymulując w ten sposób krążenie chłonki. Jest dużo zaleceń do wypróbowania masażu limfatycznego. To m.in. obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień stosowana wśród sportowców, najczęściej jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Mobilne urządzenia do masażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości użycia urządzeń do masażu uciskowego wpłynęło mocno na rozwój tych aparatów. Teraz osoby raz za razem korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, za pomocą przenośnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, toteż bez trudu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne i miażdżyca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]