Antena DVB T – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Antena DVB T – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Kliknij tu, aby kupić antenę DVB T.

W zdecydowanej większości domów dostrzec można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie był niepotrzebnym gadżetem, trzeba zainwestować też we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co znajdziemy w sprzedaży?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, a także siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się teraz w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach narzędzia używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się również niezwykłą wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej kupnie?

Bardzo duży wybór anten naziemnych sprawił, że należy mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy kupić. Należy pamiętać, że pod uwagę należy brać wiele czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]