Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje na temat malarstwa komputerowego.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat usiłują nadążyć za cyfrowym postępem. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego stosują przeważnie zaawansowane oprogramowanie. Mając tego świadomość ogromna grupa młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca stara się przyswoić sobie znane programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – ogromna wolność dla artystów

Jest dużo programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako software do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został głównym oprogramowanie game developerów oraz ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak np. ArtRage, Corel Painter czy Krita, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akwarelowymi, farbami olejnymi lub gwaszem. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Kurs digital paintingu online – więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

Na ogół uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, lecz by rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a jednocześnie poznać ważne techniki korzystania z pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, radzimy zapisać się na kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i uczą one dużo więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest natomiast, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z twórcą szkolenia.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]