Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Himalaje wycieczka, znajdziesz na http://tinyurl.com/y2e7m3dk.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to niemało elementów – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie wspomnieć także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku warto podkreślić, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Problemy powoduje także samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te okolice. Dodatkową zaletą jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum rzadko postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Shishapangma, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]