Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce

Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce

Więcej informacji o najładniejszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Małopolska może poszczycić się znaczącą rozpiętością geograficzną naturalną oraz pięknymi pejzażami. Kolosalne wrażenie robią w głównej mierze góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – lecz nie tylko. Sporo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są wybitnie zróżnicowane. Odszukamy tutaj również takie szlaki rowerowe, które są zawikłane technicznie, jak i trasy idealne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są niezmiernie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę oraz podziwianie widoków.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie wtrącić o trasie VeloDunajec, jaką niektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie największą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze panoramy są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu legendarnych oraz najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego pozytywem – oprócz ładnych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest znakomita powierzchnia i mnogość atrakcji i dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on albowiem swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków oraz atrakcyjna przyroda, jednak też przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.