Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Kilimandżaro wyprawa. Zdobądź więcej wiadomości.

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie dużej części globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Silnych przeżyć niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Turystów wabią głównie sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, kurczące się już lodowce, a także przepiękne krajobrazy. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga należytego przygotowania – z uwagi na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi znaczne wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez około 8 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą wskazane jest również zaopatrzyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni również stosowna profilaktyka – stosowanie środków odstręczających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, by zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]