Co musisz wiedzieć zanim weźmiesz udział w trekkingu górskim

Co musisz wiedzieć zanim weźmiesz udział w trekkingu górskim

Oferta wypraw trekkingowych dla początkujących w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Górskie wycieczki mogą mieć wiele postaci. Od powolnych przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże za nieraz ogromny nakład pracy otrzymujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – dobierz stosowny poziom trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wymieniają trzy stopnie trudności wypraw w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz przynajmniej minimalnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Trzeci poziom to wyprawy dla uczestników z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich gór i orientujących się w użyciu sprzętu, a także przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków biwakowania w ciągu wielodniowej wyprawy.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W Polsce miłośnicy tego typu aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry Europy, największym uznaniem cieszą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, jak również Karpaty Wschodnie. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]